Поліцейський відсидів у в'язниці через помилкове звинувачення в домаганнях до колеги
Поліцейський відсидів у в’язниці через помилкове звинувачення в домаганнях до колеги

Поліцейський з міста Порт-Елізабет в Східно-Капській провінції ПАР, який відсидів у в’язниці через помилкове звинувачення в домаганнях до колеги, повернувся на роботу через десять років після звільнення. Про це повідомляє видання The Citizen.

У 2010 році поліцейського Мешак Фофо звинуватили в домаганнях до колеги жіночої статі. На початку 2011 року суд засудив чоловіка до п’яти років тюремного ув’язнення і відсторонив від роботи в правоохоронних органах. Той факт, що дисциплінарне розслідування показало, що Фофо невинний, не був прийнятий до уваги.

Чоловік подав апеляцію, і вона була розглянута в його користь. У листопаді 2014 року Верховний суд Східно-Капській провінції скасував звинувачення і вирок. Але коли Фофо спробував повернутися на роботу, йому заявили, що він пропустив 30-денний термін подачі апеляції після рішення суду. При цьому чоловік і його адвокат стверджували, що їх повідомили про рішення суду через три місяці після його винесення.

У листопаді 2014 року Верховний суд Східно-Капській провінції скасував звинувачення і вирок
У листопаді 2014 року Верховний суд Східно-Капській провінції скасував звинувачення і вирок

У 2019 суд по трудових спорах у місті Порт-Елізабет знайшов колишнього комісара поліції Ріа Фійега, яка прийняла рішення відмовити Фофо в поверненні на роботу. Суд постановив, що її рішення не було ні обґрунтованим, ні раціональним.

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО: МАТИ СПОТВОРИЛА ГОЛОВУ СИНА, ЩОБ ВРЯТУВАТИ ВІД ПАНДЕМІЇ

В кінці травня апеляційний суд відхилив спробу представників поліції змінити це рішення і частково підтримав зустрічну апеляцію Фофо. Апеляційний суд доповнив рішення про повернення чоловіка на роботу зазначенням про необхідність зберегти його звання, зарплату, посібнику та привілеї.