Дослідники зняли на відео гігантського кальмара

Дослідники зняли на відео гігантського кальмара, або архітеутіса. Як повідомляє Independent, вченим вдалося сфотографувати його щупальця.

Група фахівців з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень записала на відео величезного спрута довжиною 3-3,7 метра. На зображеннях видно, як кальмар пробирається своїми щупальцями через непроникну темряву. Вчені ж повідомляють, що молюск, всупереч очікуванням, не є небезпечним монстром.

«Гігантський кальмар дійсно великий і виходить за рамки людського сприйняття, але, якщо відео демонструє хоча б деякі з якостей його характеру, воно показує, що він був здивований своєю помилкою, коли вдарився об щось неїстівне, що спочатку вважав їжею», – розповідають морські біологи Сонк Джонсон і Едіт Віддер.

Вченим вдалося це зробити в Мексиканській затоці на глибині 759 метрів за допомогою пристрою «Медуза», призначеного для глибоководної зйомки. Воно являє собою комплект прихованих камер, які не відлякують тварин світлом і шумом. Крім того, гаджет імітує справжню медузу, тобто є приманкою.

Відео з кальмаром вже поширилося по мережі і викликало захват у користувачів.

Гігантський спрут не вперше потрапляє в поле зору вчених. Майже сім років тому океанологам з Америки вдалося сфотографувати тварину. Тоді для цього потрібно 55 занурень камери в океан, а весь процес зайняв 285 годин. Дослідники зазнають труднощів зі зйомкою кальмара через глибину, де він мешкає.