Ступінь ожиріння язика може впливати на якість сну

Як зазначає BBC, вчені встановили: коли люди з апное сну знижували масу тіла і обсяг жиру в язіці відповідно, їх стан поліпшувався. Експерти збираються розробити дієти, спрямовані на зниження рівня жиру саме в язиці. За словами доктора Річарда Шваба з Медичної школи Перельмана, менш жирні язики рідше перекривають дихальні шляхи, викликаючи зупинку дихання уві сні.

ЧИТАТЕ ТАКОЖ: Урагани можуть провокувати підводні землетруси

Колеги доктора досліджували 67 добровольців з апное сну і ожирінням. Якщо добровольці втрачали 10% від ваги, то їх стан (симптоматика апное сну) поліпшувалося на 30%. Вчені проаналізували розмір елементів верхніх дихальних шляхів добровольців. Це дозволило зрозуміти, які саме зміни привели до поліпшення стану.

Виявилося, схуднення призводило не тільки до зменшення розміру язику, а й до зменшення розміру м’язи, яка контролює пережовування їжі і м’язи з боків дихального шляху. І це також допомагало пацієнтам з апное сну. Традиційно лікарі радять людям з позначеної проблемою позбавитися від зайвої ваги, спати на боці, кинути палити, відмовитися від алкоголю (особливо перед сном) і снодійного.