Історик, авіаційний інженер Марк Солонін
Історик, авіаційний інженер Марк Солонін

Історик, авіаційний інженер Марк Солонін вважає, що необхідно розслідувати версію вибуху літака польського президента Леха Качинського. Таку думку він висловив в прямому ефірі однієї з радіостанцій.

«Найголовніше полягає в тому, якби там було перевантаження в 100 g – перевантаження гальмування, здатна зруйнувати літак, здатна розірвати людей на частини, тоді була б інша картина місця аварії. Якщо ж дивитися на реальну картину краху, зрозуміло, що там не могло бути такого перевантаження. Там було перевантаження не більше 3,5g, яка абсолютно не могла привести до такого руйнування конструкції, ні до такого стану тіл і їх фрагментів. Треба шукати інші природні причини, і ймовірність вибуху », – сказав Солонін.

З документів, які зачитав Солонін, розшифровки засідання польської комісії під керівництвом міністра внутрішніх справ Єжи Міллера в 2011 році, видно, що «головним моментом в оцінці трагедії, причин загибелі людей були фізичні ефекти і явища, які призвели до розчленування тіл». «Ніхто навіть не намагається привести те, що вони роблять у відповідності з реальністю, ні у кого не виникає логічного зв’язку, якщо факт суперечить нашому висновку, то чи не треба поміняти висновок?», – зазначив він.

ИНТЕРЕСНО: Путина спросили, как прожить на пенсию? Россияне не услышали ответа

«Все намагаються якось об’єднати дві незбіжні речі – картина руйнування людських тіл говорить про гігантську перевантаження в 100-200-300 g. А елементарний розрахунок, який вони зробили, говорить про те, що на цій дистанції гальмування при цій швидкості руху літака, у них вийшло 10g, фактично 3,5g. При цьому вони зовсім не зупинялися і продовжують думати, як би ввести в оману публіку, але так, щоб уважна публіка цього не помітила », – сказав він.

Більш ніж 10 років тому, 10 квітня 2010 року, в Смоленську розбився «борт №1» Республіки Польща. Під час аварії Ту-154М загинули 96 осіб, у тому числі – президент Лех Качинський, його дружина і цілий ряд високопоставлених польських політиків і військових.