Німці вивезуть до Росії 12 тисяч тонн ядерних відходів

Західноєвропейська компанія Urenco, що має філію в ФРН, відновила транспортування в Росію відходів збагачення урану з німецької уранообогатітельного підприємства в місті Гронау. Про це повідомило в середу, 23 жовтня, російське відділення міжнародної екологічної організації “Грінпіс” з посиланням на наявну в його розпорядженні копію документа уряду федеральної землі Північний Рейн – Вестфалія.

За даними “Грінпіс”, з 2019 по 2022 роки планується вивезти в Росію 12 тисяч тонн, тобто більше 1000 контейнерів уранових “хвостів”. З травня по жовтень 2019 року через Гронау на АТ “Уральський електрохімічний комбінат” в Новоуральске (Свердловська область) вже відправлено шість поїздів по 600 тонн (50 контейнерів), тобто близько 3600 тонн уранових “хвостів”.

У 2009 році було оголошено, що Urenco припинила вивіз ядерних відходів з ФРН в Росію. Законодавство РФ забороняє ввезення з-за кордону ядерних відходів для зберігання чи захоронення, але допускає імпорт ядерних матеріалів для дозбагачення з подальшим поверненням іноземному постачальнику.

Саме це має статися і з тими урановими “хвостами”, які нині вивозять до Росії з Гронау: їх обіцяють повернути в Німеччину. Тим часом “Грінпіс” заявляє, що раніше вторинні відходи після дозбагачення ядерних матеріалів з-за кордону все ж залишалися в РФ. Згідно з інформацією “Грінпіс”, в Росії вже накопичено близько 1 млн тонн уранових “хвостів”, які не тільки радіоактивні, а й токсичні.