«Росія зробила все можливе, щоб приховати правду». Рідні загиблих виступили з заявою до п’ятиріччя краху рейса MH17 під Донецьком

«Росія зробила все можливе, щоб приховати правду»

Російське видання «Нова газета» опублікувало заяву родичів людей, загиблих п’ять років тому під час аварії малайзійського «Боїнга» недалеко від Донецька. У тексті вони закликали російську владу визнати «свою частину» відповідальності за те, що трапилося і «припинити лицемірно відпиратися, сіяти брехню і обман».

«П’ять років тому наші рідні сіли в літак в Амстердамі, щоб відправитися додому. Але їх шлях був недовгим – літак, в який вони сіли, збила ракета 53-й бригади ППО Росії », – сказано в тексті.

За словами родичів загиблих людей, Росія навмисно поширювала «величезна кількість сфабрикованих і суперечливих пояснень того, що сталося». Росія зробила «все можливе, щоб приховати правду або, що ще гірше, сформувати ідею, що істина ніколи не буде знайдена».

«Ми, сім’ї жертв катастрофи, знаходимо це тривожним і глибоко образливим. «Ми хочемо, щоб ті, хто несе пряму відповідальність за вчинення цього злочину, включаючи вище командування, були названі, щоб історія знала їх імена і їх дії. Ми хочемо, щоб вони відповіли за скоєне », – сказано в заяві.