Зростає кількість померлих в найбільших містах країни - Москві та Санкт-Петербурзі
Зростає кількість померлих в найбільших містах країни – Москві та Санкт-Петербурзі

За минулу добу за даними оперативного штабу від цього захворювання померли 546 росіян, це більш ніж на сто чоловік більше, ніж днем ​​раніше. Зростає кількість померлих в найбільших містах країни – Москві та Санкт-Петербурзі.

За показником смертей від ковіда Росія впритул наблизилася до февральскорму піку – тоді, 11 лютого за день померли 553 пацієнта з інфекцією. Всього по країні зафіксували 16 715 нових випадків захворювання. В цілому це нижче, ніж днем ​​раніше. Найбільша захворюваність зберігається в Москві, Московській області і Санкт-Петербурзі. У Підмосков’ї другий день поспіль її цифри на максимальному рівні за всю пандемію – сьогодні +1871 хворий, більше тисячі і в Північній Столиці. У Москві виявлених хворих менше, ніж в понеділок, але кількість померлих – зросла на 7 осіб – померли 86 жителів столиці. На цьому тлі Росстат наводить цифри, які свідчать про надмірну смертності серед російських пенсіонерів – за підсумками першого кварталу цього року їх чисельність скоротилася ще на 379 тисяч і таке зниження пояснюється не тільки підвищенням пенсійного віку, але і наслідками і пандемії.

ИНТЕРЕСНО: Путина спросили, как прожить на пенсию? Россияне не услышали ответа

Захворюваність коронавірусів різко зросла на початку червня. Після цього в Москві, Санкт-Петербурзі і ряді регіонів знову посилили антивірусні обмеження. Влада десятка областей оголосили про обов’язкову вакцинацію 60% зайнятих в сфері послуг.

У Кремлі визнають, що рсосіяне, які не щеплені від коронавируса, так чи інакше потраплять в менш вигідне становище. Як висловився прес-секретар президента Дмитро Пєсков, «дискримінація неминуче настане».

За словами Пєскова, ситуація з коронавірусів вимагає енергійних заходів. Раніше уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова назвала нечесною грою спроби змушувати людей робити щеплення під загрозою позбавлення прав. Москалькова повідомила, що їй надходять численні скарги на дискримінацію від тих, хто не зробив щеплення.