Олексій Берчук і Дмитро Голик
Олексій Берчук і Дмитро Голик

Суд російського міста Благовєщенська засудив Олексія Берчука  і Дмитра Голика до семи і восьми років позбавлення волі за звинуваченням в екстремізмі. Вирок, винесений судом міста Благовєщенська, продовжив низку репресій щодо організації, яку Росія визнала «екстремістської» і заборонила в 2017 році.

Підсудні були визнані винними в причетності до діяльності екстремістської організації. Обидва наполягають на своїй невинності. До винесення вироку вони перебували під домашнім арештом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смертність від коронавируса в Росії досягла максимуму з лютого

Прес-секретар Європейської асоціації «Свідків Єгови» Ярослав Сивульський заявив, що винесений Олексію Берчуку восьмирічний вирок став новим рекордом жорстокості. До цього найбільший термін позбавлення волі отримав 63-річний Олександр Івшин – кубанський суд засудив його до 7,5 років колонії суворого режиму.
Верховний суд РФ визнав організацію «екстремістської» організацією і ухвалив її ліквідувати. За цим рішенням пішли репресивні заходи, в результаті яких були затримані десятки послідовників руху, а проти сотень були порушені кримінальні справи.