Виталий Ясинский Портленд Орегон
Виталий Ясинский Портленд Орегон

Член слов”янської церкви “Дім Божий” (House of God Ministries) штату Орегон підозрюється в численних випадках сексуального насильства над неповнолітнім. Звинуваченний 40-річний російськомовний мешканець Портленда Віталій Ясинський.

Згідно справі “Штат Орегон проти Віталія Ясинського”, 40-річний чоловік звинувачується в низці епізодів сексуального насильства по відношенню до неповнолітньої дитини, в згвалтуванні (включаючи оральний секс без згоди жертви), сексуальному розбещенні дитини в Інтернеті, содомії, кіднепінгу і проституції.
Як свідчить звинувачення, підозрюваний не тільки змушував або спокушав жертву до сексуальних контактів, він також намагався позбавити її волі. Розслідування шерифа показало, що Ясинський використовував мобільний додаток Snapchat для спілкування і спокушання своєї неповнолітньої жертви.
Всього підозрюваному було пред”явлено десятки звинувачень. За версією прокуратури дії відбувалися з квітня по травень 2021 року.
Згідно з інформацією зі справи Ясинського, він був активним членом слов”янської церкви і навіть молодіжним служителем.
“Віталій є сумлінним і працелюбною людиною, членом нашої церкви. Він любить Бога всім своїм серцем, “- написала в клопотанні до суду знайома обвинуваченого Наталія, попросивши анулювати висунуті відносно Ясинського звинувачення.
Один з пасторів церкви, Іван Свіденко, також просить щоб суд змилувався над обвинуваченим і повідомляє, що той є “благочестивим чоловіком”: “Він регулярно відвідує наші церковні збори протягом багатьох років і служить нашій діаспорі”.
Як вказує інший знайомий Ясинського, “він займався доставкою продуктів до церкви і клінінгом після церковних заходів – він – Божий чоловік”.
Друг Ясинського Алекс Винокуров зазначив, що “Віталій виріс в церкві “Дім Божий” і був дуже активним в служінні для молоді”. У реєстраційних документах секретаріату штату Орегон Алекс Винокуров відзначений як секретар і адміністратор церкви.
“Це якась помилка. Віталій відвідував молитовні богослужіння і я ніколи не був свідком того, щоб він поводився незвично “, – сказав Винокуров в клопотанні суду.
Інші віруючі також підтверджують активну участь в церковних справах Ясинського і просять суд відпустити його на поруки.
Згідно з інформацією, опублікованою на сайті церкви “Дім Божий” (House of God Ministries), її штаб-квартира знаходиться в Портленді і має десяток відділень в США та близько десятка філій в СНД, Європі, Центральній Азії та Ізраїлі.

“Служіння людям через різні види служб і послуг завжди була пріоритетом для керівників церкви. Більшість служінь та інших заходів проводяться російською мовою і націлені на місцеві російськомовні спільноти.

Пасторське служіння є основою служіння людям і забезпечує емоційну, соціальну та духовну підтримку через молитву, спілкування, взаємне повчання, служіння один одному за допомогою духовних дарів, “- йдеться на сайті церкви.
На ім”я Віталія Ясинського в офісі окружного прокурора був виданий ордер, що забороняє наближатися до жертві.
Ясинський поміщений у в”язницю округу з правом виходу під заставу в розмірі 250 тисяч доларів. Адвокат обвинуваченого просив суддю знизити розмір застави до 50 тисяч доларів. Члени сім”ї іммігранта звернулися до суду з проханням випустити його на свободу, аргументуючи своє прохання тим, що заарештований є розведеним батьком-одинаком і його дітям потрібна присутність годувальника.
Місцева влада також вважають, що в справі Ясинського можуть бути і інші жертви жертви.