Сьогодні в ЄСПЛ почнуть розглядати скаргу України на анексію Криму

Сьогодні в Європейському суді з прав людини почнуть розглядати скаргу України на приєднання Криму до Росії.
Влада України звинувачує Росію в численних порушеннях Конвенції з прав людини.
а саме:
– другої статті (право на життя)
– третьої статті (заборона катувань, нелюдського або такого, що принижує – гідність, поводження)
– п’ятої статті (право на свободу і безпеку),
– шостої статті (право на справедливий судовий розгляд),
– восьмої статті (право на повагу до приватного життя),
– дев’ятою статті (свобода віросповідання),
– десятої статті (свобода вираження поглядів),
– 11-й статті (свобода зібрань та об’єднань),
– 13-й статті (право на ефективний засіб правового захисту),
– 14-й статті (заборона дискримінації)
– а також першої статті Протоколу №1 до Конвенції (захист власності) і другої статті Протоколу №4 (свобода пересування).
Зокрема, українська сторона заявляє про вбивства українських військовослужбовців, співробітників правоохоронних органів і цивільних осіб, жорстоке поводження з кримськими татарами, незаконному введенні російського громадянства, напади, викрадання, жорстоке поводження і переслідуванні журналістів, переслідування і залякування українських православних священиків і імамів, вилучення майна українських юросіб. Уряд України також скаржиться, що українські судові рішення були рекласифіковано відповідно до російського законодавства, а засуджені переведені на територію Росії. Згадуються обмеження для громадян України, викликані встановленням нового кордону з Кримом і виданням діючих на його території російських законів і правових актів.
На слуханнях 11 вересня сторони викладуть свої позиції і дадуть відповідь на питання суддів Великої палати, рішення буде винесено і повідомлено пізніше. Наприклад, у справі «Грузія проти Росії» про п’ятиденної війну 2008 року слухання відбулися в травні 2018 року, але рішення досі не винесено. «Кримське справа» теж напевно буде тривати ще не один рік.
На роботу юристів з адвокатського бюро «Іванян і партнери», які представлятимуть в суді інтереси Росії, уряд РФ виділив півмільярда рублів.

Architect : Richard Rogers Partnership