27-річна Каталунья Енрікез
27-річна Каталунья Енрікез

Переможницею конкурсу краси «Міс Невада» вперше стала Трансгендерна дівчина – 27-річна Каталунья Енрікез. Про це повідомляє Daily Mail.

З 2016 дівчина бере участь в конкурсах краси і, за її зізнанням, часто піддається дискримінації не тільки за гендерною ознакою, а й тому, що вона не є уродженкою Штатів – в 10 років Каталунья переїхала з Філіппін разом з сім”єю. На одному з конкурсів, розповідає дівчина, її навіть просили показати документи і довідку від лікаря, коли дізналися, що вона трансгендер.
У скарбничці титулів Каталунья – «Королева Каліфорнії», «Королева США 2016″, Super Sireyna WWUSA, «Міс Срібний штат» і «Королева Всесвіту» (титул, що присуджується на міжнародному конкурсі краси для трансгендерних дівчат).
«Міс Срібний штат» – це великий досвід … Для мене це було справжнє свято жіночності і різноманітності, свято того, як бути собою », – каже Каталунья.
Каталунья зізналася, що її успіх викликав неоднозначну реакцію: друзі і ЛГБТК + спільнота підтримали її, а користувачі інтернету стали її ображати.
instagram.com/mskataluna
instagram.com/mskataluna

«Зазвичай ми думаємо, що участь в конкурсах – це для жінок, які стрункі, високі і мають гарні зуби, але я не просто тіло, я також людина, яка відчуває проблеми з психічним здоров”ям, і я борець; я виросла в бідності, і мені довелося прокладати свій власний шлях. У багатьох жінок такі ж історії, і я думаю, що ми повинні підкреслювати саме це, а не фокусуватися виключно на красі. < …> Мені говорили, що я грішна і забираю щось у маленьких дівчаток. У людей є своя думка, і коли люди називають мене чоловіком, мене це не зачіпає. Я чула це так багато разів », – пише дівчина в своєму есе для видання Newsweek.

29 листопада дівчина вирушить в Оклахому, щоб поборотися за титул «Міс США». Каталунья – перша Трансгендерна дівчина, яка братиме участь на національному етапі конкурсу. Якщо вона здобуде там перемогу, то поїде на «Міс Всесвіт», де стане другою трансгендерною учасницею в історії конкурсу. Першою була Анхела Понсе, «Міс Іспанія 2018». У 2012 році організатори конкурсу «Міс Всесвіт» скасували правило про те, що все конкурентки повинні бути «природно народженими жінками».