В Ірані затримали британського посла

Співробітники іранських сил безпеки кілька годин утримували під вартою британського посла в Тегерані Роберта Макера. Його затримали, коли він фотографував на мобільний телефон учасників акцій протесту проти влади.

Раніше стало відомо, що в іранській столиці пройшли багатотисячні акції протесту проти влади Ірану. Демонстранти висловлювали невдоволення тим, що раніше Іран помилково збив український пасажирський літак.

Пізніше Роберт Макер заявив, що не брав участі в демонстраціях проти влади. “Я можу підтвердити, що не брав участі ні в яких демонстраціях. Я пішов на захід, який було заявлено як акція пам’яті жертв трагедії рейсу PS752. Це нормальне бажання – надати данину пам’яті, деякі жертви були британцями. Я пішов через п’ять хвилин, коли хтось почав викрикувати гасла “, – написав він у твіттері.

ВАМ БУДЕ ЦIКАВО: Ділянка землі в Гонконзі продана за рекордні $ 5,4 млрд

Макер зазначив, що арештовувати дипломатів незаконно у всіх країнах.

Міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб охарактеризував це затримання як грубе порушення міжнародних прав.

Євросоюз закликав до деескалації після затримання посла Великобританії в Тегерані Роберта Макейра за участь в антиурядових акціях протесту. Про це написав у “Твіттері” в неділю верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

“Глибоко стурбований у зв’язку з тимчасовим затриманням посла Сполученого Королівства в Ірані. Віденська конвенція [про дипломатичну недоторканність] повинна неухильно дотримуватися. Євросоюз закликає до деескалації та створення умов для дипломатії”, – зазначив він.