Загадкова смертоносна пневмонія в Казахстані налякала китайців: гірше коронавируса

У республіці заявляють, що інформація про спалах не відповідає дійсності

Посольство Китаю в Казахстані попередило своїх громадян, які проживають в цій країні, що на її території начебто поширюється невідома пневмонія, яка має «набагато вищий» рівень смертності, ніж COVID-19. При цьому казахстанський МОЗ цю інформацію рішуче спростовує.

Посольство КНР, посилаючись на дані місцевих ЗМІ, повідомило, що невідома пневмонія, що поширена в Атирауської, Актюбінської і Шимкентскій областях Казахстану, забрала життя тисячі сімсот сімдесят два людина за перші шість місяців 2020 року, при цьому 628 з них померли в червні. У повідомленні, опублікованому на платформі WeChat в четвер, 9 липня, також підкреслювалося, що серед жертв були і громадяни Китаю.

Відповідаючи на питання журналістів CNN про спалах невідомого захворювання, представник китайського зовнішньополітичного відомства сказав журналістам: «Ми також хотіли б отримати додаткову інформацію. Китай сподівається працювати разом з Казахстаном над боротьбою з епідемією і забезпеченням безпеки суспільної охорони здоров’я двох країн ».

Невідома пневмонія вже викликала бурхливі дискусії серед китайських користувачів соціальний мереж, які до сих пір не відійшли від наслідків пандемії коронавируса.

На китайському сервісі Sina Weibo з’явилося більше 370 мільйонів постів з хештегом «пневмонія невідомої причини зареєстрована в Казахстані».

«Що сталося з планетою в 2020 році, – пише один з користувачів. – Спочатку COVID-19, а тепер ще одна пневмонія? Все, чого ми хочемо – це жити в безпеці ».

Деякі люди занепокоїлися тим, що невідома пневмонія може торкнутися входить до складу Китаю Синьцзян-Уйгурський автономний район, який якраз межує з Казахстаном.

Повідомляється, що рівень смертності від цієї інфекції значно вище, ніж від коронавируса нового типу. І тепер різні казахські відомства, в тому числі і департамент охорони здоров’я країни, нібито екстрено вивчають природу і особливості небезпечного вірусу. Більш того, фахівці мають намір розібратися, чи пов’язано невідоме захворювання будь-яким чином з COVID-19.

Співробітники посольства Китаю стверджують, що в даний час в зазначених казахських районах заражені майже 500 пацієнтів, стан понад 30 осіб оцінюється як критичний. Саме тому вони заявили про необхідність прийняття термінових захисних заходів для запобігання поширенню пневмонії на території КНР. Представники посольства закликали жителів Казахстану обмежити час перебування на вулиці, а також уникати місць масового скупчення публіки. Крім того, вони рекомендували громадянам дотримуватися профілактичні заходи, такі як носіння масок, дезінфекція приміщень, часте миття рук і забезпечення гарної циркуляції повітря в приміщеннях.

Проте влада Казахстану в п’ятницю, 10 липня, спростували опублікований китайськими офіційними особами повідомлення про те, що в країні спостерігається спалах невідомої і потенційно більш смертоносної ніж коронавірус пневмонії.

У своїй заяві представники міністерства охорони здоров’я Казахстану визнала наявність «вірусних пневмоній неуточненої етіології», однак спростували інформацію про те, що спалах був нової або невідомою.

«9 липня на брифінгу Міністр охорони здоров’я Казахстану А.Цой говорив про кількість пневмоній в країні в цілому: бактеріального, грибкового, вірусного походження – в тому числі відповідно до класифікації МКБ-10« вірусні пневмонії, неуточненої етіології, – йдеться в повідомленні. – Таким чином, Міністерство охорони здоров’я Республіки Казахстан підкреслює, що повідомлення китайських ЗМІ НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ДІЙСНОСТІ ».

У міністерстві відзначили, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) запровадила в міжнародну класифікацію хвороб (МКБ-10) коди для обліку пневмоній, коли коронавірусна інфекція діагностована клінічно або епідеміологічно (наприклад, симптом “матового скла» уражених легенів), але не підтверджена лабораторно.

«Казахстан, в зв’язку з цим, як і інші країни світу, веде облік і моніторинг такого роду пневмоній, що дозволяє своєчасно приймати управлінські рішення, спрямовані на стабілізацію захворюваності та поширеності коронавирусной інфекції», – йдеться в заяві міністерства.

За даними казахського інформаційного агентства «Казінформ», число випадків невідомої пневмонії в столиці республіки, місті Нурсултан, в червні цього року зросла більш ніж удвічі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

«Щодня в лікарні надходять до 200 чоловік, – передає агентство з посиланням на главу департаменту охорони здоров’я Нурсултана. – За останні кілька днів в лікарні щодня доставлялося близько 300 осіб з діагнозом пневмонія. Крім того, деякі отримують лікування на дому ».