Уляна Супрун напророкувала інстаграм-красуням серйозні проблеми

Колишня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун дала поради залежним від соцмереж і розвіяла міфи про ідеальне життя зірок Instagram. Пост про шкідливий вплив лайків з’явився в Facebook Супрун.

– Ідеально відшліфовані фото в Інстаграме створюють ілюзію, що таким ідеальним повинна бути все наше життя. А ми, відповідно, повинні прагнути до такої ж ситуації на роботі, під час відпустки, у відносинах. В акаунтах знаменитостей або ж блогерів абсолютно все – тіло, обличчя, одяг. Ми дивимося на них і розуміємо, наскільки недосконалими є. Що на тілі – зайві кілограми, що особа нічого не варто без тонального крему або пудри, а одяг – позбавлена ​​стилю, – написала Супрун.

Супрун пояснила, що зірки не показують невдачі в соцмережах, тому їхнє життя здається ідеальною.

– Люди більш схильні показувати моменти успіху і щасливого життя, ніж тернистий шлях до самостановления, кризи і безсилля. Якщо про це і говорять, то вже постфактум, в контексті “так, це було зі мною, але я подолав усі труднощі”. Коли ми спостерігаємо за чужим постійним щастям, починаємо задавати собі питання типу “А що зі мною не так?” або “Чому інші можуть, а у мене не виходить?” – заявила Супрун і додала, що соцмережі можуть погано впливати на психіку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якби існував чемпіонат з Instagram турки були б переможцями

Супрун згадала роботу американського соціолога і соціального психолога Гоффмана “Презентація себе в повсякденному житті” і по-шекспірівськи заявила, що соцмережі – це авансцена, а люди – актори, які розігрують в Інтернеті спектаклі і надягають маски.

– Зазвичай, нам хочеться надягати маску успішності, ділитися тільки позитивними подіями зі свого життя, перетворюючи аккаунт на зразкову картинку, керівництво життя для інших. Переглядаючи свій “ідеальний” профіль, людина сама починає в нього вірити. Це має як негативні, так і позитивні наслідки, – застерегла екс-міністр.

За словами Супрун, через соцмережi можна почати працювати над собою, змінити життя, щоб наблизити реальність до онлайн-картинці, але буває інакше.

– Але також може виникнути і підміна реальностей, коли проблеми життя “неідеальної” будуть витіснятися, але не усвідомлювати. У свою чергу, це може привести до особистісного кризи або депресії, – розповіла колишня глава Міністерства охорони здоров’я.

Що робити, якщо соцмережі вбивають вашу самооцінку

  • Супрун запропонувала розібратися, навіщо ви порівнюєте себе з іншими, розмежовуючи картинку в Мережі і реальність.
  • Спробуйте поглянути на себе, а не на зірок мережі, і з’ясувати, які почуття з’являються при перегляді “ідеального аккаунта”. Ви відчуваєте заздрість, злість на себе, самоприниження або захоплення, мотивацію? Це мобілізує або вганяє в смуток?
  • Проаналізуйте почуття. Чого вам не вистачає? Можливо, ви хочете яскравого життя, подорожей, енергійності, уваги?
    Створіть власні цінності. Що для вас важливо? Подумайте, як знайти ці цінності, з чого почати.
  • Розберіться, що ви цінуєте в собі, ніж пишаєтеся, що надає вам впевненості. Перед подорожжю в соцмережі корисно побувати там, де вам комфортно, і сформувати “самоцінність”.

– знецінити все те, що маємо, і виховати негативне сприйняття або й ненависть до себе – дуже просто. Залежність від інтернету і соціальних мереж в значній мірі цьому сприяє, а також збільшує ризики появи тривожності, депресії, порушень сну і зору, може впливати на появу нереалістичних очікувань і негативного сприйняття свого тіла, – попередила Супрун.

Екс-в.о. міністра охорони здоров’я запропонувала не ризикувати психічним і фізичним здоров’ям заради віртуального схвалення. Час від часу корисно бувати оффлайн.