Вчені розповіли, чи можливе життя на Венері
Вчені розповіли, чи можливе життя на Венері

Міжнародна дослідницька група під керівництвом Королівського університету Белфаста у Великій Британії довела, що існування життя у хмарах Венери є неможливим. Для цього там просто занадто сухо.

За матеріалами видання ВВС  для життя у хмарах планети там має бути газ фосфіну. Вчені встановили, що найекстремальніший “екстремофіл” – назва для мікробів, які живуть у дуже складних умовах, – там вижити не зможе.

“Ми виявили, що ефективна концентрація молекул води не просто трохи нижча за необхідну для найбільш стійкого мікроорганізму на Землі – вона нижча у 100 разів. Це нездоланна відстань для будь-якого активного життя”, – повідомив Джон Голлсворт зі Школи біологічних наук Белфаста.

Фосфін можна виробляти промисловим способом. Однак на Венері немає заводів для його виготовлення.

Водночас професорка Грівз вважає, що існує можливість прочинити вікно життя у венеріанських хмарах.

“Ми говорили про це минулого року; ми знаємо, що атмосфера Венери надзвичайно засушлива, але ми не знаємо, наскільки добре вона змішана. У колеги Пола Ріммера вийшов документ, який показує, що деякі краплі у хмарах можуть мати дуже високий вміст води”, – повідомила вона.

Вчені кажуть, що проживання та робота в одному місці можуть негативно позначитися на тому, щоб підтримувати належну зосередженість, і це загрожує появою проблем, що стосуються виконання своїх обов’язків. Незважаючи на це, ми підібрали найбільш дієві поради для того, щоб будь-хто зміг знайти належну концентрацію для реалізації поставлених завдань.