YouTube дозволить користувачам опиратися диктату алгоритмів

YouTube введе в найближчі дні кілька важливих змін, які дадуть користувачам більше контролю над тим, які ролики пропонуються їм на головній сторінці та в розділі “Наступне”. 

По-перше, у верхній частині головного екрану і в розділі “Наступне” з’явиться функція розширеного пошуку. Вона дозволить знайти відео, схожі на ті, які людина зазвичай дивиться, відео з того ж каналу або відео на інші теми, які можуть здатися йому цікавими. Спочатку нова можливість стане доступна зареєстрованим користувачам додатка YouTube для Android на англійській мові, а потім з’явиться на пристроях iOS і в десктоп-версії, а також на інших мовах. 

Настроить рекламу в YouTube
Настроить рекламу в YouTube

По-друге, користувачам дозволять видаляти рекомендації каналів, які вони не хочуть дивитися. Зробити це можна буде, натиснувши на значок з трьома крапками поруч з рекомендованим роликом і вибравши “Чи не рекомендувати цей канал”. Після цього відео з каналу не будуть з’являтися в рекомендаціях. Функція вже доступна в мобільних додатках YouTube, а скоро з’явиться і в десктопной версії. 

По-третє, глядачам YouTube почнуть пояснювати, чому їм рекомендують ті чи інші ролики з каналів, на які вони не підписані. У спеціальному невеликому полі під таким відео буде розказано, чому рекомендований саме цей ролик. Функція вже в iOS-версії YouTube, а в майбутньому з’явиться на Android і в браузері.