Американська розвідка вивчає хакерську атаку на українську компанію Burisma

Американські розвідувальні служби вивчають дані, що вказують на спробу нібито пов’язаних з Росією хакерів атакувати сервера української компанії Burisma. Про це повідомило у вівторок агентство Bloomberg з посиланням на координатора апарату директора Національної розвідки США щодо забезпечення безпеки виборів в країні Шелбі Пірсон.

                                                                        Хантер Байден та його батько Джо Байден

У понеділок газета The New York Times розмістила матеріал, в якому стверджувала, що нібито пов’язані з Росією хакери в листопаді 2019 роки провели серію атак на ресурси Burisma для отримання доступу до облікових записів її співробітників, а також співробітників компаній, що входять в холдинг Burisma Holdings. За оцінкою джерел видання, час атак і їх масштаб вказують, що в кінцевому рахунку хакери намагалися добути інформацію, потенційно здатну зашкодити колишньому віце-президенту США і учаснику виборчої кампанії на вищий пост країни Джозефу Байдену, а також його сина Хантера, який входив до керівництва Burisma.

“Перш ніж робити які-небудь висновки про мотиви, ми завжди намагаємося вивчити всі можливі варіанти”, – відказала Пірсон на питання про те, що передбачувані атаки на Burisma здійснені з метою добути потенційно компрометуючу інформацію про колишнього віце-президента США і його сина. Вона також заявила, що в розвідувальному співтоваристві вивчають можливість такого розвитку подій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ГПУ сказали, що не ухвалювала рішення про видачу опозиційного блогера Азербайджану

Хантер Байден в 2014 році увійшов до правління компанії Burisma, а його батько в 2016 році, перебуваючи на посаді віце-президента США, виступав із закликом звільнити генпрокурора України Віктора Шокіна, який починав розслідування діяльності цієї компанії. За повідомленнями американської преси, представники адміністрації чинного президента США Дональда Трампа намагалися відшукати на Україні компромат на Джозефа Байдена і перешкодити його кампанії в боротьбі за президентський пост у 2020 році. Демократи звинуватили Трампа в спробах натиснути на президента України Володимира Зеленського з тим, щоб він відновив кримінальні справи проти Burisma, і почали проти нього процедуру імпічменту.

The New York Times раніше вже писала про нібито мають відношення до Росії хакерських угрупованнях, які готують, на думку видання, плани втручання у виборчий процес в США в 2020 році. У грудні 2019 року посол РФ в США Анатолій Антонов, кажучи про подібні звинувачення, розкритикував Вашингтон за безпідставні заяви про зв’язки потрапили під санкції “хакерських угруповань” з російським урядом. Як підкреслив Антонов, Москва давно пропонує американській стороні налагодити прямий діалог з питань кібербезпеки, проте у Вашингтоні “цю ідею старанно ігнорують, вважаючи за краще навішувати на Росію ярлик кіберзлочинця”.