Денис Казанский: “Смерть Джумаева – цілком на совісті прогнилої судової системи”

Денис Казанский

У Маріуполі застрелили бойовика “ДНР” Романа Джумаева (він же Джума), якого кілька місяців тому відпустив з-під варти український суд.

Історія взагалі феєрична. Джума кілька років воював за ДНР в бригаді “П’ятнашка”, а в 2017 році раптово чогось вирішив приїхати на підконтрольну Україні територію, і був заарештований. Зрозуміло, що за ЛДНР воюють взагалі не найрозумніші люди на світі, але цей відчайдушний ідіотизм виглядав яскраво навіть на тлі інших подвигів “ополчення”. Бойовик навіть не видалив фотографії зі своєї сторінки в ВК, на якій хвалився “подвигами”.

Втім, Джумаєв дуже скоро вийшов на свободу. У січні 2018 року найгуманніший український суд випустив його з СІЗО під домашній арешт.

Доля давала Джумаєву шанс залишитися в живих. В кінці того ж 2018 року його напав на поліцейського, і за це знову був відправлений у СІЗО. Але навесні нинішнього року найгуманніший український суд знову випустив Джуму – в другий і останній раз.

Сьогодні Джумаева розстріляли на порозі власної квартири. Позасудова розправа – це завжди погано. До таких кроків зазвичай вдаються у відсталих країнах, де немає справедливості і не працюють закони. Вдаються, коли ніяких законних аргументів у громадян не залишається. І в Маріуполі ми бачимо якраз такий випадок. Нездатність правосуддя покарати злочинця привела до того, що знайшлися люди, які винесли свій вирок.

Тепер їх будуть шукати. Можливо, знайдуть і посадять до в’язниці. А ось суддів, які відпустили Джумаева і створили всю цю ситуацію – ніхто не засудить. Смерть Джумаева – цілком на совісті прогнилої, ні на що не придатної української судової системи. Сидів би зараз в СІЗО, відбував заслужене покарання – і був би живий.

Перебуваючи в Білорусі Джумаєв дав інтерв’ю білоруському “Радіо Свобода”

В цілому ж ця історія наочно показує, чому підписання капітуляції Донбасом на умовах Кремля – ​​явно провальна затія, яка ніколи не принесе мир. В країні сотні тисяч людей з бойовим досвідом, які ніколи не погодяться з амністією військових злочинців і здачею суверенітету.