Комендантська година у Львові. Що відомо?

Влада Закарпатської, Волинської та Чернівецької областей України заборонили жителям залишати будинки з суботи до понеділка з метою боротьби з поширенням коронавируса. Такі рішення прийняті відповідними обласними адміністраціями в п’ятницю.

Голова Львівської ОДА Максим Козицький також закликав в період з 13:00 суботи і до 6:00 понеділка утриматися від перебування на вулиці та в громадських місцях. Подібні рекомендації діяли на минулих вихідних в Чернівцях.

“На найближчі вихідні дні ми посилюємо заходи безпеки. Це означає, що з 13:00 суботи, 11 квітня, до 06:00 понеділка, 13 квітня, ви не можете виходити з дому”, – заявив в п’ятницю в відеозверненні до жителів Закарпатської області виконуючий обов’язки глави Олексій Гетьманенко. Він додав, що “іншого варіанту зупинити поширення коронавируса немає”. Гетьманенко пояснив, що в разі, якщо регіону вдасться уповільнити темпи поширення захворювання, почати виходити з карантину можна буде вже в травні. “В іншому випадку, – підкреслив Германенко, – карантин доведеться продовжити до вересня”.

Про аналогічні обмеження повідомили на своїх офіційних сайтах Волинська і Чернівецька обладміністрації. Місцева влада просить населення придбати необхідні продукти харчування заздалегідь, так як у вихідні припинять роботу всі продуктові магазини, а АЗС будуть обслуговувати виключно автомобілі екстрених служб. У разі порушення встановлених правил жителям загрожує штраф.

На позачерговому засіданні Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій також було вирішено ввести подібні обмеження в регіоні. Зокрема, органам місцевого самоврядування області рекомендовано обмежити пересування і перебування людей в громадських місцях як на цих вихідних – з 13:00 11 квітня до 06:00 13 квітня, так і на наступних – з 13:00 18 квітня до 06:00 21 квітня.

Станом на ранок п’ятниці на Україні зареєстровано 2203 випадки коронавируса, 69 осіб померли, 61 пацієнт одужав. Найбільше число випадків захворювання фіксується в Києві і в західних регіонах країни. У Чернівецькій області зареєстровано найбільше випадків коронавируса – 366, в Закарпатській – 56, у Волинській – 41, в Київській – 140.

На Україні з 17 березня діє карантин. За рішенням уряду України карантин в країні, а також режим надзвичайної ситуації буде тривати як мінімум до 24 квітня.