План Сивохи. Хто виграватиме вибори в ЛДНР від «Слуги народу»

Радник секретаря РНБО Сергій Сивохо зробив сенсаційне визнання, що в партії Зеленського зробили соцопитування на окупованій території, і там є люди, які готові іти на місцеві вибори від “Слуги народу”

Ця заява дійсно дуже важлива, адже українські інституції не мають доступу на територію ОРДЛО і підготувати там реальне опитування практично неможливо. Навіть якщо знайти можливість провести якесь умовне дослідження, маючи наприклад телефонну базу МТС, його результати будуть дуже сумнівними через атмосферу недовіри і страху, які там панують. Тож справжній зріз суспільних настроїв в ЛДНР, на який дійсно могли б спиратися “слуги”, їм могли надати або представники ФСБ, або так звані “МДБшники”. Тож фактично Сивохо підтвердив, що в команді Зеленського вже налагоджені зв’язки з ворожими угрупуваннями.

Загалом, останнім часом президентська команда семимильними кроками наближається до імплементації формули Штайнмаєра. Після того, як на початку жовтня Кучма підписав документ, в якому підтвердив, що Україна приймає текст формули, незважаючи на масові протести, практично під автоматними чергами та залпами мінометів почалося “розведення” військ в Золотому. Попри повідомлення штабу ООС про обстріли, військові залишили свої позиції та відступили. Тепер Зеленський анонсував чергове розведення в Петрівському на 4 листопада. Звісно ж, якщо не будуть стріляти. А якщо і будуть, хто ж це почує. Згідно з затвердженим в ООС порядком, розведення військ по всій лінії фронту може відбутися протягом місяця.

Паралельно з цим “слуги” в прискореному темпі готують законопроект про особливий статус Донбасу. Президент вже озвучував свої наміри провести вибори в ОРДЛО разом з місцевими в Україні. Тож можна не сумніватися, що ідеологи Зеленського не пустять цей процес плином, і умовна “група взаємодії” вже розпочала підготовку до виборів. А для того, щоб мати там хоч якийсь результат їм необхідні свої рейтингові кандидати та переговорники. І, вірогідніше за все, саме перед Сивохою президент поставив таке завдання. І заяви про те, що “не можна називати жителів ОРДЛО сепаратистами”, “Азов – це незаконні збройні формування” і т.д. розраховані в першу чергу не на українського споживача, а на населення “окупованих територій”.

Тож, як ми вже зазначили, головні завдання для Сивохи – налагодження зв’язків з представниками окупаційної влади та підбір кандидатів. І схоже цей процес вже триває, адже для того, щоб зробити соціологію потрібний час. І в даному контексті заслуговує на увагу той факт, що в середині жовтня луганський підприємець-сепаратист, занесений до списку “Миротворця” Андрій Недовес засвітився в Києві. І не просто засвітився – він був гостем програми “Власть Влащенко”. І півтори години розповідав про своє бачення подій на Луганщині в 2014 році. Ось як його інтерв’ю анонсували у Влащенко “Депутат Луганської обласної ради. Номінально – досі. Він був свідком всього що відбувалося там в 2014 і попри все залишається жити в місті. При цьому намагається вести активний діалог з Києвом і всією Україною за межами Луганська. Що відбулося насправді? Чи можна було уникнути війни і як її зупинити сьогодні?”.

Тобто переговорник, який намагається вести діалог з Києвом, запам’ятали?

А ось що пише про свій візит сам Недовес: “Місто-герой Київ. “Мать городов русских”. Він був завжди моїм містом і таким залишиться. Я не збираюся віддавати його нацистській худобі а-ля С14 і решті людського компосту і непотребу, що ще бігає в факельних колонах по перейменованим на честь «трупоїдів» прекрасних вулицях…».


Розповідати, хто такий Недовес можна довго. В «Миротворці» його охарактеризували так «Сепаратист, посібник терористів і російських окупантів. Антиукраїнська пропаганда. Заперечення російської агресії. Займається збором і доставкою матеріальної допомоги учасникам НВФ «ЛНР», а також сепаратистською агітацією і пропагандою. Відомий МВС. У 2014 перебував на всіх блок-постах Луганщини в списках осіб, які підлягають затриманню».

Тим, кого цікавлять його погляди достатньо подивитись його блоги на пропагандистському сайти “Украина.ру” та інших російських та «лнрівських» пабліках.


Але зараз не про це. Виникає питання, чому людина, яка перебуває в списках осіб, яких мають затримати, абсолютно вільно пересувається по Києву, чому він безперешкодно розповідає про безчинства української армії на українському телеканалі? І що робить в цей час Служба безпеки. Чи може він і є одним із претендентів, який буде представляти «Слугу народу в ЛНР»? І, скоріш за все, це лише перша ластівка. Найближчим часом нам доведеться спостерігати перманентну «міграцію сепаратистів» з Луганська-Донецька до Києва і назад. Хто це буде, можна тільки здогадуватися.

Ще один момент, на який хотілось би звернути увагу. Луганський журналіст Костянтин Реуцький оприлюднив докази, що вчителі, з якими спілкувався Зеленський в Золотому, були причетними до незаконного «референдуму про самовизначення ЛНР» .

Раніше Реуцький викладав листа в якому ті ж самі жителі Золотого, які просили президента вивести війська із Золотого, просять Пасічника звільнити Золоте від української армії.

 В Службі безпеки не могли цього не знати. Це більше схоже на цілеспрямовану державну політику «примирення», анонсовану президентом.