Найвищий рівень агресії по відношенню до журналістів фіксується в Києві, Київській і Одеській областях

Національна спілка журналістів України зафіксував 60 випадків застосування фізичної сили по відношенню до журналістів з початку 2019 року. Про це свідчать результати моніторингу індексу фізичної безпеки журналістів України, опубліковані у вівторок прес-службою союзу.

Глава спілки журналістів Сергій Томіленко

 

“За 10 місяців 2019 року було зафіксовано 60 випадків застосування сили до журналістів”, – йдеться в дослідженні. При цьому 40% постраждалих серед журналістів – жінки. Найвищий рівень фізичної агресії відносно співробітників ЗМІ фіксується в Києві, Київській і Одеській областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові вуличному музиканту дісталося на горіхи за російські пісні

Глава спілки журналістів Сергій Томіленко закликав владу до належного реагування на ці факти. “Кожні п’ять днів відбувається інцидент із застосуванням сили до журналістів. Ми і наші міжнародні партнери привертаємо увагу влади до того, що це дикі цифри і вони вимагають належного реагування”, – цитує його прес-служба союзу. Томіленко також нагадав, що раніше Міжнародна федерація журналістів віднесла Україну до країн, де співробітники ЗМІ знаходяться в небезпеці.

Союз журналістів опублікував статичні дані напередодні запланованих на 6 листопада парламентських слухань з питань фізичної безпеки журналістів. Глава Національної спілки журналістів України назвав майбутні слухання “історичною подією”, так як це перший подібний захід за останні десять років.