Суд в Криму заарештував радіоаматора Станіслава Стеценка на два місяці. ФСБ звинувачує його в шпигунстві на користь України
Київський районний суд Сімферополя 25 червня заарештував на два місяці (до 21 серпня) радіоаматора Станіслава Стеценка, обвинуваченого в державній зраді. Про це, не називаючи прізвища, повідомило агентство ТАСС з посиланням на прес-службу суду.
Співробітники ФСБ затримали Стеценко 22 червня в Сімферополі
Співробітники ФСБ затримали Стеценко 22 червня в Сімферополі

Співробітники ФСБ затримали Стеценко 22 червня в Сімферополі. Проти нього порушили кримінальну справу за звинуваченням в «державній зраді» стаття 275 Кримінального кодексу РФ. У ФСБ заявили, що він «діяв в інтересах розвідувальних органів України». Йому загрожує від 12 до 20 років колонії.

ФСБ не розголошується прізвище затриманого. Про те, що затриманого звуть Станіслав Стеценко, повідомили «Грані.ру».
Журналіст видання Грані Юрій Ізотов у себе в фейсбуці написав, що Стеценко народився 2 серпня 1988 і жив в Сімферополі ще до окупації. Він радіоаматор і авіаспоттер хобі, суть якого – спостереження за літаками, їх обліку та фотографуванні, активний користувач радіоаматорського сайту radioscanner.ru.

«Сама пікантна деталь – це його місце роботи. Працював він, ні багато ні мало, аж в управлінні справами т.зв. «Держради Криму» на якийсь технічної посади “, – повідомив Ізотов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські найманці чотири рази порушували “тишу” на Донбасі

Видання Грані.ру опублікувало відео обшуку вдома у затриманого, зняте співробітниками ФСБ. На кадрах – прапорець і футбольний шарф України, атрибутика футбольних клубів «Таврія» і «Мілан», бінокль, аеронавігаційна карта Криму, випущена до окупації, а також радіоаматорську обладнання. Користувачі сайту Radioscanner.ru впізнали на відео ТВ-тюнери, японський портативний скануючий приймач ICOM IC-R6 і SDR (програмно-який визначається приймач). На комп”ютері у затриманого відкрита програма для SDR-приймача AIRSPY. Все це обладнання, стверджують журналісти відкрито продається в Криму.
У ФСБ вирішили, що Стеценко використовував це обладнання, щоб збирати відомості про діяльність авіації військово-космічних сил РФ і її військово-морського флоту. При цьому в російській спецслужбі порахували, що зібрана Стеценко інформація може бути використана іноземною державою проти безпеки РФ.
Стеценко радіоаматор зі стажем. Він зареєструвався на форумі radioscanner.ru в 2010 році, останній раз заходив туди 27 лютого. У своєму профілі на форумі в графі «рід занять» Стеценко вказав «моніторинг радіомереж», а в графі «інтереси» – авіаспоттінг.