Українській курятині заборонили в’їзд до Європи

Євросоюз тимчасово призупинив ввезення на свою територію з України м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці і термічно необроблених продуктів з птиці українського виробництва. Про це в четвер повідомила Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

“Інформація про це надійшла ввечері 22 січня від Європейської комісії. З огляду на звіти численних місій з оцінки еквівалентності, результати переговорів і попередніх домовленостей, дане рішення ЄС є приголомшливо несподіваним для української сторони”, – заявили у відомстві.

При цьому Госпродпотребслужба зазначила, що “Україна відповідно до міжнародних зобов’язань як член Світової організації торгівлі  і Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин невідкладно, на випередження попередила своїх міжнародних торгових партнерів про виявлення випадку грипу птиці”. “Українські заходи з контролю та ліквідації грипу птиці визнані еквівалентними тим, які здійснюються країнами – членами ЄС”, – запевняє Госпродпотребслужба.

Згідно з інформацією, яйця і яєчна продукція під ці обмеження не підпадають.

18 січня на промисловому підприємстві “Хутір” в Немирівському районі Вінницької області зареєстровано загибель птиці. Лабораторні дослідження встановили діагноз “грип птиці” типу А, субтипу H5. У епізоотичне вогнище, крім ПП “Хутір”, віднесені господарства ТОВ “Немирів-Поділля” та СТОВ “Колосок”. У зону захисту (в радіусі 3 км навколо епізоотичного вогнища) віднесені дев’ять населених пунктів Немирівського району, в зону спостереження (10 км) увійшли 23 населених пункти цього ж району.

За інформацією Госпродпотребслужби у Вінницькій області, в епізоотичному вогнищі налічується 116 тис. Голів птиці. Станом на 21 січня в епізоотичному вогнищі було знищено 22 тис. Голів птиці.

Станом на початок 2020 року в домогосподарствах і підприємствах України міститься майже 220 млн голів птиці.