Все ближче до України. Росіянку госпіталізували з підозрою на китайський вірус

Новий китайський вірус 2019 nCoV, що провокує пневмонію, вже міг “пробратися” в Росію. Є принаймні одна жінка, яку було госпіталізовано з підозрою на цю хворобу. Про це повідомив портал “Сібірь.Реаліі” з посиланням на начальника прес-служби аеропорту Анастасію Хаустова.

Жінку госпіталізували в ніч на 22 січня прямо з аеропорту Хабаровська, куди вона прилетіла з Харбіна (столиці самої північній провінції Китаю – Хейлунцзян).

– Росспоживнагляд зустрічає все літаки в аеропорту. З нічного рейсу з Харбіна 21 січня госпіталізували одну жінку з високою температурою, відвезли в лікарню через підозри на смертельний коронавірус. Начебто діагноз не підтвердили, але це неточна інформація, – повідомили в аеропорту.

У Росспоживнагляді інформацію прокоментувати відмовилися, пославшись на те, що прес-секретар управління знаходиться у відпустці.

Раніше вірус зафіксували в Таїланді: захворіла 73-річна жінка, яка напередодні їздила до китайського міста Ухань. До цього недугу зафіксував у Вашингтоні (США): в лікарню потрапив чоловік, який так само, як і попередні хворі, їздив до Китаю.

У зв’язку з швидким поширенням хвороби глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреісус збирає екстрене засідання, яке відбудеться 22 січня. На ньому планується з’ясувати, “чи є спалах нового коронавируса 2019 nCoV надзвичайною ситуацією міжнародного значення і які рекомендації слід прийняти для боротьби з ним”.

Loading…Що за вірус
У грудні 2019 року в Китаї заговорили про дивну пневмонії. Значна кількість хворих відвідували ринок морепродуктів в місті Ухань. Кількість хворих бивстро збільшувалася. Голова урядової експертної групи Китаю Чжун Наньшань заявив про підтвердження фактів передачі нового коронавируса від людини до людини. Специфічне лікування відсутнє.

За останніми даними, число загиблих від коронавируса збільшилася до 9 осіб. Підтверджено 440 випадків зараження. Осередок спалаху вірусу знаходиться в місті Ухань. Там влади КНР проводять масову дезінфекцію вулиць.

Перші випадки зараження були зафіксовані в місті Ухань (великий порт на сході країни), зараз же вірус розходиться по Китаю, просочився в Таїланд, Японію і Південну Корею. Влада Китаю офіційно повідомляють, що станом на вівторок, 21 січня, кількість хворих зросла до 227 осіб. Однак західні медики припускають, що заразилися може бути і більше тисячі.

А до нас дійде?
За словами вірусолога Алли Мироненко, ймовірність, що новий вірус може дістатися до України і західноєвропейські країни, виключати не варто. Правда, системи, щоб розпізнати його, у нас поки немає.

– Цей вірус не такий агресивний, щоб його вже дуже боятися, а й скидати з рахунків не потрібно. Я думаю, що його локалізують. Те, що вірус міг поширитися від тварини, не дивно – в Китаї їдять багато такої їжі, яку ми не їмо. Кожен вид тварини має свої патогени, які не характерні для людей, але, коли людина з ними стикається, не можна виключити ймовірність утворення нових вірусів. Питання тільки в їх ступеня впливу на людину і можливості викликати епідемію, – розповіла Алла Мироненко.

ЦЕ ВАЖЛИВО: В Україні лютує вірусна пневмонія. Що це за хвороба?