Зеленський видав указ про призов в армію від 18 до 27 років

На офіційному сайті Президента України опубліковано указ №13 / 2020 року, який називається “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році”.

У пункті третьому зазначено що в 2020 році буде два призови – навесні і восени, а під призов потрапляють чоловіки досягли 18 років і які не досягли 27 років.

ДОСЬЄ: У 2013 році Віктор Янукович скасував призов до армії. У травні 2014 року призов був відновлений. Відповідний уаз видав в.о. президента України Олександр Турчинов.
У 2015 році Петро Порошенко заявив, що призов громадян до лав Збройних сил України буде збережений, а вік призовників буде підвищено з 18 до 20 років, при цьому призовники гарантовано не потраплятимуть в зону проведення АТО. Згодом Порошенко щорічно до 2019 року включно підписував укази про призов на строкову військову службу осіб чоловічої статі, яким до дня відправки у військові частини виповнилося 20 років, але не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову.